Deklaracja dostępności

Informacje o dostępności

 Warsztaty Terapii Zajęciowej i Stowarzyszenie Człowiek w Potrzebie  Wolontariat Gorzowski

 

Siedziba to budynek przy Walczaka 25, dawna dyrekcja Stilonu, obok biurowca, w którym  mieści się  restauracja japońska.  Dojazd samochodem od ul. Walczaka, za Lidlem. Adres  Walczaka 25 obejmuje także  tereny po byłym Stilonie i nawigacja często prowadzi do firm znajdujących się tutaj od strony ulicy Pomorskiej lub Podmiejskiej. Stowarzyszenie jest oznaczone na mapach Google.

Komunikacja miejska

Można do nas dojechać tramwajem:  linia w kierunku Dowgielewiczowej  od strony miasta. Wysiadamy przy przystanku Hotel Gorzów/ Czereśniowa. Dojazd  także  autobusami 124, 104.

 Nad wejściem do budynku   wyświetlany jest czerwony napis: Walczaka 25.

Do budynku można wjechać podjazdem lub wejść po kilku stopniach. Są one oznaczone kontrastową taśmą.

Miejsca parkingowe

 Naprzeciwko znajdują się miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych ruchowo.  Jeżeli jest potrzeba zaparkowania tuż przy budynku, prosimy o kontakt z telefonem 790 376 555 .  Kontakty są na stronie internetowej www.wtz.com.pl

Wejście i  dojazd na I piętro

Warsztaty i Stowarzyszenie mieszczą się na I piętrze. Prowadzi tu wygodna klatka schodowa. Osoby z niepełnosprawnością  ruchową mogą skorzystać  z profesjonalnej platformy obsługiwanej przez  naszych wolontariuszy. Możemy także  pożyczyć wózek dla osób mających problemy z poruszaniem się. 

Wejście  do naszych placówek łatwo zauważyć, ponieważ znajdują się przy nim duże, kolorowe banery, roll upy ze zdjęciami pokazującymi aktywność naszych uczestników. Przed wejściem można  skierować się do szatni, która jest na wprost schodów i platformy. Jeśli jest potrzeba, pomocy udziela nasi wolontariusze.  Drzwi wejściowe są oznaczone  tabliczkami, także w czytelnym kontraście.

 

Udogodnienia dla osób głuchych i słabosłyszących

Tłumacz online języka migowego

Możesz skorzystać z Tłumacza Polskiego Języka Migowego, który jest dostępny  po wejściu  do placówki, trzeba skierować się do pomieszczenia  napisem: biuro.

Kontakt SMS

Możesz się z nami skontaktować za pomocą wiadomości tekstowej, wysyłając SMS na numer telefonu: 790 283 777 lub 790 376 555.

 

Informacje dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń możesz wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Na klatce schodowej początek i koniec biegu schodów oznaczyliśmy kontrastowym kolorem

Nasz strona internetowa jest dostępna w systemie: czytaj na głos, a także  wersji kontrastowej.

 

Powiadamianie alarmowe, ewakuacja

W sytuacji zagrożenia sygnalizacja dźwiękowa przekazuje informacje za pomocą komunikatów głosowych.

Ewakuacja osób z niepełnosprawnością ruchową  jest prowadzona przez przeszkolony personel i wolontariuszy.