Smak życia

Nasi absolwenci

tomekm.jpg

Sylwetki absolwentów

Żyję w tym mieście

dsc08466 copy.jpg

Sylwetki

Nikt nie staje się szaleńcem z własnej woli  -   J. Lacan
Ale też nikt bez własnej woli i troski o siebie szaleńcem być nie przestanie
Aktualności


To się w głowie nie mieści PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 lutego 2020 17:59

Bo przecież  widok pracującego Kamila, czy współpracującego z nim Bartka lub Andrzeja, bądź Jacka  prowadzącego taczki, nie jest raczej taki prosty do pomyślenia. Ale znowu okazuje się jaka jest moc zaklęta w przysłowiach. Gdzie diabeł  nie może… Dwie panie instruktorki same przy tym zakasując rękawy mają siłę oddziaływania. Wydaje się, że ważny jest tutaj fakt współuczestniczenia. Robimy coś razem, to co innego niż ty rób, a ja popatrzę.

 
Równość i różnorodność PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 18 lutego 2020 19:47

Niby wszyscy jesteśmy równi, mamy tę samą wartość i godność. A równocześnie jesteśmy różni, co jest wielkim skarbem człowieka, a co podkreślał ostatnio papież Franciszek krytykując gender mającą zabijać tę różnorodność i oryginalność.   Jeżeli tak, to trzeba przyjąć, że można żyć na  różne sposoby pełniąc  role społeczne i ludzkie w różny sposób. Kiedy słyszy się głosy odmawiające prawa do własnego sposobu życia, odmawiające prawa do bycia członkiem społeczności każdemu innemu i każdym  innym, poniżające i wykluczające z powodu wyglądu, myślenia czy innego rozumienia świata, głosy pełne pogardy udającej troskę, to czasem u niektórych rodzi się pytanie: gdzie jest Kościół? Może to jest czas na prostą odpowiedź: Kościół to my, jest w nas, jeżeli tylko nam się tego chce. Kościół to nie faryzeusze i groby pobielane, to nie przekupnie dla własnych interesów kupczący z możnymi tego świata. Nie zajmujmy się nimi. Zajmujmy się sobą. Po to, by innym było z nami lepiej.

 
System obsługi wsparcia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 18 lutego 2020 09:28

Czytaj więcej - kliknij tutaj

 
Nie tylko złamane serce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 lutego 2020 20:58

Opublikowano badania mówiące o tym, że bliskie relacje między ludźmi  mogą łamać nie tylko serca, ale także inne członki ludzkiego, a w zasadzie męskiego ciała. Nie chodzi oczywiście o to, by się unikać. Jednak, by nie łamać się bez potrzeby, warto poznać najpierw to i owo.  Przykładem perspektywy edukacyjnej i poznawczej  było spotkanie z Chórem „Cantare”  pod kierunkiem Zofii Raubo z towarzyszeniem akordeonisty Stanisława Dobrzyńskiego oraz Teresy Krzemińskiej, która zagrała na trzech instrumentach: harmonijce ustnej, zaklinacza deszczu i tamburynie. Chór „Cantare” działa przy Klubie Jedynka Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.  Seniorzy wysłuchali muzyki rozrywkowej, zapoznali się z niecodziennymi instrumentami, a także zachęcili się do włączenia się do chóralnego śpiewu. Zgodzimy się  chyba, że można chcieć grać na zaklinaczu deszczu, ale nie wiedząc co to jest i jak się na tym gra, trudno o powodzenie.

 
Na wnuczka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 lutego 2020 11:58

Próby oszukiwania ludzi starszych są znowu częste. Dotykają także bliskich naszych uczestników. Schemat jest podobny. Telefon, w tle jakieś krzyki, rozmowy, dramatyczny apel, babciu pomóż. Stało się nieszczęście, wypadek, jesteśmy na policji. Grają wielkie emocje, starsza osoba jest przestraszona. Dostaje sygnał, że potrzebne są pieniądze, by wnuczkowi nie postawiono zarzutów. Zdarza się, że oszuści wyłudzą sporą kwotę. Trudno nie odnieść wrażenia, że bandyci wykorzystują przekonanie wielu osób, że  za pieniądze można wszystko załatwić. Otóż nie można. I jeśli będziemy o tym pamiętać będzie nam łatwiej żyć.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 116

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 

Skuś się na Gorzów

Badania w działaniu
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates VPS hosting Valid XHTML and CSS.