Smak życia

Nasi absolwenci

sam_0546m.jpg

Sylwetki absolwentów

Żyję w tym mieście

dsc08244 copy copy.jpg

Sylwetki

Nikt nie staje się szaleńcem z własnej woli  -   J. Lacan
Ale też nikt bez własnej woli i troski o siebie szaleńcem być nie przestanie
Anna Kowalczewska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 15 marca 2016 10:43

Moja pasja zaczęła się we wczesnym dzieciństwie. Podejrzewam, że było to z chwilą kiedy chwyciłam w rączkę coś do rysowania. Nie wiem czy była to kredka, ołówek czy długopis, ale dorastając zaczęłam doceniać subtelny urok szarości ołówka. Jestem detalistką, więc wszelkie szczegóły jakie mogłam osiągnąć za jego sprawą przynosiły mi ogromną satysfakcję. Tak samo jak skala cieni, które można wydobyć tylko kilkoma odcieniami grafitu.
Kiedy technologia poszła w górę, zaczęłam się interesować grafiką komputerową i obrazkami, które można było za jej sprawą namalować. Wciągnęłam się w to „czyste” malowanie. Jedyne co potrzeba to komputer i tablet. Nie musiałam martwić się plamami po farbach, odpowiednim światłem czy pyłem i brudnymi rękoma (jak jest w przypadku pasteli). To bardzo wygodne kiedy w każdej chwili możemy powiększyć obrazek nad którym aktualnie pracujemy i pogmerać w szczegółach, lub nagle, w przypływie chwili, całkowicie zmienić kolorystykę zachowując ogólną formę.

Rysowanie, czy też ogólnie pojęte malowanie, jest dla mnie odskocznią od życia i sposobem na pokazanie tego co mnie naprawdę interesuje i zachwyca. Uchwycenie emocji zapisanej w mimice twarzy, pokazanie potęgi smoka czy delikatnego ciała elfiej pani. Fantastyka poprzeplatana z rzeczywistością, to jest świat w którym czuję się najlepiej.

Póki co nie jest to moim źródłem całkowitego utrzymania lecz dodatkową premią. Współpracuję z wydawnictwem dla którego maluję okładki do książek, zdarza mi się wykonywać grafiki do kart fantasy lub stron internetowych. Prócz tego wszelkie portrety i, ostatnio, żaglowce. Dzięki temu mogłam również spróbować swoich sił w malowaniu na płótnie za pomocą farb akrylowych. W tej technice najprzyjemniej maluje mi się ptaki. I oczywiście ludzi.

Prezentacja

Film

Poprawiony: piątek, 24 czerwca 2016 09:39
 

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Skuś się na Gorzów

Badania w działaniu
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates VPS hosting Valid XHTML and CSS.