Smak życia

Nasi absolwenci

adam _m.jpg

Sylwetki absolwentów

Żyję w tym mieście

dsc08244 copy copy.jpg

Sylwetki

Nikt nie staje się szaleńcem z własnej woli  -   J. Lacan
Ale też nikt bez własnej woli i troski o siebie szaleńcem być nie przestanie
Gorzów tworzą ludzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 09 października 2017 11:38

To temat konferencji, na którą  zapraszamy w poniedziałek, 16 października, o  godzina 10, do sali konferencyjnej w Bibliotece Wojewódzkiej w Gorzowie.

Konferencja jest organizowana przez Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie, Zespół Szkół Gastronomicznych w Gorzowie oraz Stowarzyszenie Człowiek w Potrzebie Wolontariat Gorzowski. Wybierając jako termin konferencji Dzień Papieski pragniemy zwrócić uwagę na podejmowane działania służące ludziom starszym i niepełnosprawnym, a  realizowane przez niepełnosprawnych wolontariuszy oraz uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych we współpracy z pracownikami socjalnymi.

Wspólna praca na rzecz seniorów w miejscach zamieszkania to codzienna pomoc w sprzątaniu, zakupach, kontaktach z instytucjami, rozmowy i towarzyszenie, dostarczanie posiłków, opieka nad zwierzętami.  Te działania są kontynuacją pracy rozpoczętej przed ponad rokiem, co zostało zauważone i docenione nagrodą Pani Minister Elżbiety Rafalskiej za innowacyjną pracę w zakresie wspierania usług opiekuńczych.  Nagroda stała się bodźcem do wprowadzenia kolejnych pomysłów służących ludziom. Dla około 20 seniorów niepełnosprawni wolontariusze dostarczają codziennie ciepłe posiłki, przygotowywane obecnie we współpracy z uczniami Gastronomika w prowadzonym wspólnie przez Szkołę i Stowarzyszenie Studium Kulinarnym.

Aktywność polegająca na pomaganiu ludziom pozwala  wychodzić wolontariuszom poza stereotypy w traktowaniu niepełnosprawnych jako osób zależnych, a także budować wiarę w siebie i w możliwości pełnienia ról społecznych.  Seniorzy, którym pomagamy, mogą w sposób godny, korzystając ze wsparcia mieszkać u siebie, co niewątpliwie poprawia jakość ich życia. Współpraca z uczniami uczy wzajemnego szacunku i zrozumienia, a także odpowiedzialności. Wydaje się, że właśnie w ten sposób wpisujemy się w przekaz życia Jana Pawła II, miłości do człowieka i równocześnie pracy nad sobą.

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy Panią Minister Elżbietę Rafalską oraz Pana Wojewodę Władysława Dajczaka jak również Księdza  Biskupa Tadeusza Lityńskiego.

 

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

Skuś się na Gorzów

Badania w działaniu
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates VPS hosting Valid XHTML and CSS.