Gorzów, stąd jestem

Niedawno podczas zajęć w pracowni multimedialnej zgłębialiśmy wiedzę na temat naszego miasta. Oglądaliśmy filmik Małgorzaty Kocik pt. „Gorzów, skąd jesteś?”. Rodowita gorzowianka w subiektywny sposób opowiada o naszym mieście i jego mieszkańcach. Dowiadujemy się z jak wielu odległych często zakątków przybyli znani i mniej znani bohaterowie filmiku. Materiał ten wpisuje się w założenia kampanii miejskiej „GORZÓW #Stąd jestem”, w której znane postaci z naszego miasta biorą udział w promocji Gorzowa. Ambasadorowie kampanii to gorzowianie, którzy odnieśli sukces w różnych dziedzinach, m.in. aktorzy, muzycy, sportowcy, czy projektanci mody. Oglądaliśmy też serię filmików autorstwa Dominiki Muniak-Szadej pt. „Gorzów w różowych okularach”, które pokazują różnorodną galerię osobowości mieszkańców naszego miasta. Natomiast filmiki z cyklu „Gorzów, nie jestem stąd” przedstawiają historię obcokrajowców, którzy zamieszkali w naszym mieście. Okazuje się, że mieszkańców Gorzowa charakteryzuje przede wszystkim wielokulturowość.

Ten Wpis został dodany do Wpisy. Pobierz link.