W poszukiwaniu nadziei

Te święta są znowu inne. Wiele osób nie spotka się z bliskimi, bo odeszli, bo chorują, bo nie można się zobaczyć. Wiele osób  nie chce zobaczyć znaku mówiącego o tym, że wszystko będzie inaczej, że radosne okrzyki i kolorowe dekoracje nie przywrócą nas do tego, co było. Może dobrze, bo niekoniecznie, to, co było, było dobre. Dostaliśmy życzenia od przyjaciół Francuzów. Patrick napisał:

Merci pour ton message que nous avons reçu, et je tiens à te remercier pour le cadeau de Noël et aussi toutes les décorations et articles que j’ai reçu samedi 19 décembre. J’espère que nous pourrons venir en toute tranquillité et que le virus ne sera plus qu’un mauvais souvenir.

Co  w dowolnym tłumaczeniu wygląda tak, że dziękuje nam za świąteczne gadżety i upominki, które  przesłaliśmy w paczce. I ma nadzieję, że spotkamy się w Gorzowie na wiosnę. A wirus będzie tylko złym wspomnieniem.

Niech tym złym wspomnieniem będzie też może lekceważenie siebie, wykluczanie innych, narzucanie siebie, brak pracy nad sobą, uleganie ideologiom i propagandzie, brak miłości.

Ten Wpis został dodany do Wpisy. Pobierz link.